Začiatok konca

Autor: Dominik Illek | 15.11.2013 o 8:08 | (upravené 16.11.2013 o 15:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Zatiaľ čo krajná pravica v Európe ohlasuje spájania a vytváranie spoločných frakcií pred blížiacimi sa voľbami do európskeho parlamentu , naše pravé spektrum ďalej hľadá aspoň jeden spoločný bod, v ktorom sa pretínajú kresťanské, demokratické a liberálne hodnoty.  Aj keď ide o diametrálne odlišné politické zoskupenia s odlišnými názormi, krajná pravica aspoň chápe heslo „V jednote je sila“.

Neschopnosť dohodnúť sa na spoločnom prezidentskom kandidátovi tak v našom prípade ďalej hrá do kariet vládnej strany SMER-SD, ktorá zvolila taktiku mŕtveho chrobáka.  Súčasný stav našej politickej scény jasne hovorí o tom, že vládna strana má pred ostatnými kandidátmi ďaleko väčší náskok, a to ešte ani len neoznámili meno svojho nádejného prezidenta. Tridsaťpať až štyridsať percentuálnych bodov  čaruje premiérovi úsmev na tvári každý mesiac po zverejnení volebných prieskumov a otázka, či bude kandidovať na prezidenta tejto republiky, mu niekoľko týždňov pred voľbami príde príliš predčasná.

V samostatnej histórií Slovenska nebol nikdy zvolený prezident v prvom kole a dá sa predpokladať, že ani premiér by v prípade kandidatúry nezískal prezidentské kreslo na prvýkrát.  Ale tam, kde je víťaz, musia byť aj porazení. Budú naši pravičiari v druhom kole ochotní podporiť iného pravicového kandidáta, aj keď nie sú schopní dohodnúť sa na jednom mene? Aké možnosti zostanú pravici po prípadnom víťazstve SMERu v prezidentských voľbách, keď Róbert Fico so svojimi spolustranníkmi ovláda nielen parlament, ale po nedávnych voľbách defacto aj sedem vyšších územných celkov? Dovolím si tvrdiť, že blížiace sa prezidentské voľby sú poslednou šancou politického spektra od stredu napravo ukázať, že ešte majú čo ponúknuť slovenským voličom. Čo je však horšie, neuvedomujú si to samotní opoziční predstavitelia, ktorí tápajú vo vodách spoločného cieľa. Času však nezostáva veľa a každý jeden deň plný škriepení a dohadovaní sa pred novinármi uberá voličom chuť zúčastniť sa tohto predstavenia, ktoré pokojne nazvem „derniéra pravice“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?